Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra zwana „perłą ziemi puckiej” jest jednym z najpiękniejszych kurortów na polskim wybrzeżu. Osobliwy urok, walory przyrodnicze przyciągają co roku tysiące turystów. Można tu zobaczyć unikatowe wybrzeże klifowe, oddzielajęce Jastrzębią od przepięknęj plaży.

Jastrzębia Góra to też najdalej położona na północ miejscowość Polski. Na pamiątkę wyznaczenia najbardziej wysuniętego punktu linii brzegowej Polski wybudowano obelisk "Gwiazda Północy".

Spacerując po naszej miejscowości koniecznie trzeba zobaczyć unikatowy wąwóz Lisi Jar. Stanowi on erozyjne rozcięcie o głębokości 50m pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą. Na jego stromych zboczach rośnie 100-letni bukowy las, a niektóre miejsca pokryte są wiecznie zielonym bluszczem.

Innym ciekawym miejscem jest wąwóz znajdujący w samym sercu Jastrzębiej Góry, który porośnięty jest krzakiem jałowca i wrzosu. Szczególnie ten ostatni nadaje temu miejscu urokliwy wygląd w okresie swojego kwitnienia.

Oprócz wszechobecnej bogatej, często dzikiej przyrody Jastrzębia Góra to typowa miejscowość turystyczna. Znajduje się tutaj szeroko rozwinięta baza gastronomiczna: bary, restauracje, kawiarnie, a także wędzarnie, gdzie można skosztować świeżo wędzoną rybę.

Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia „Domu Whisky”. To jedyne miejsce w Polsce w całości poświęcone królowej alkoholi. Można w nim zarówno napić się jednej z 750 marek whisky, jak i dowiedzieć się szczegółów na temat powstawania i historii tego szlachetnego trunku. Dom Whisky to miejsce kultu i pasji. Wczasowicze lubiący nocne życie mogą skorzystać z ofert pubów, dyskotek czy dancingów.

Nie sposób nie wspomnieć o głównym deptaku w Jastrzębiej Górze - Promenadzie Światowida z usytuowaną na niej fontanną. Jest tu szereg barów, gdzie można skonsumować smaczną rybę. Są też butiki z pamiątkami znad morza. Przy promenadzie na Państwa dzieci czeka duży, bezpieczny plac zabaw.

Jest to miejsce tętniące życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Na wczasowiczów czekają różnorodni artyści: malarze, graficiarze, muzycy i tancerze. Dzieci mogą spotkać przebierańców z ulubionych bajek.W każde lato odbywają się tu koncerty i festyny.

Wspominając o koncertach koniecznie muszą Państwo skorzystać z okazji i wybrać się na coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyczny organizowany w Kościele św. Ignacego Loyoli. Praktycznie raz-dwa razy w tygodniu występują tu polscy, jak i międzynarodowi artyści (między innymi Krzysztof Penderecki, Edyta Gepert, Anna Dymna oraz artyści operowi).

Jastrzębia Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości: Rozewia, Władysławowa, Karwi, a także do Trójmiasta i na Półwysep Helski. Jastrzębia Góra czeka na Państwa przez cały rok !!!